021-46076082
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 15 مهر 1397 در ساعت 10 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تعریف کدورت

کدورت طبق تعریف استاندارد به عنوان یک خاصیت فیزیکی نمونه آبی است که باعث می شود درصدی از نور تابیده شده به صورت پراکنده (یا متفرق) ویا جذب شود و عبور نکند. اصولا" کدورت درون آب عموما توسط مواد معلق همچون گل و لای,مواد آلی و یا معدنی ریز ترکیبات آلی رنگی محلول پلانکتون سایر میگرواوزگانیزم ها ایجاد میشود کدورت آب تصفیه شده به عنوان یک پارامتر مهم در تعیین کیفیت آب آشامیدنی و یا صنعتی در تمامی تصفیه خانه ها اندازه گیری می شود، اما از دیر باز با توجه به اهمیت یافتن شیوع عوامل بیماری ژان مثل ژیاردیاو کیتو سپوردیدیوم که عامل ایجاد بسیاری بیماری هایی که عامل اصلی بیماری های خطرناکی همچون اسهال خونی می باشد ورابطه کاهش میزان کدورت افزایش حذف این میکروب ها کاهش کدورت و حذف کدورت اب نمود بیشتری پیدا کرده است.

همانگونه که یادآوری شد کدورت آب ناشی از هردودسته جامدات معلق وکلوییدی موجود در آب می باشددستگاه که این مواد اصولا بخشی دودسته آلی معدنی تقسیم میشوند، که ممکن است از طریق لجن همچون پلانکتون و یا گل رس همچون سیلیس و غیره به داخل آب وارد شود.اینجا سوال پیش می اید که کدورت آب از چه جهاتی میتواند مهم باشد.

الف)شفافیت آب بطور کلی زیبایی آب با صاف شفاف بودن یعنی عدم کدورت آن رابطه مستقیم دارد. از این نظر مصرف کننده صاف بودن آب بطور طبیعی مترادف با بهداشتی بودن آن طلقی میشود.

ب)قابلیت صاف کردن.کدورتی که ناشی از ذات همچون سوسپانسه باشد قابل صاف شدن است. ولی کدورت ناشی تز ذرات کلیدی همانطور که یا دوری شد  تز نظر صاف شدن همرا ه با مشکلات فراوانی می باشد.

ج)ضد عفونی کردن به طوری که روشن است،عمل ضدعفونی کردن آب در اثر تماس بامواد ضد عفونی کننده با میکرو ارگانیزم ها در تماس مستقیم می باشد در آبهای با کدورت بالا میکرو ارگانیزم ها با چسبیدن به مواد کدورت کننده آب خودزا از تماس با مواد ضد عفونی کننده در امان نگه میدارد از این رو زدودن کدورت آب کمک شایانی ضدعفونی بهتر آب توسط مواد ضدعفونی کننده‌ای نماید

10 / 10
از 1 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :