02146076082

سازنده فیلترشنی

شرکت اطلس آب سازنده فیلتر شنی و کربنی

 شرکت اطلس آب با دو دهه تجربه مفید و با کارخانه مجهز و با پشتوانه کادر مجرب در زمینه  محاسبه طراحی ساخت انواع فیلتر شنی تحت فشار با استفاده از برترین تجهیزات ساخت

یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات در زمینه پیش تصفیه آب فیلتر شنی می باشد. طراحی فیلترهای شنی  به دو صورت ثقلی و تحت فشار صورت می پذیرد. از فیلتر شنی در صنعت تصفیه آب برای حذف مواد رنگی آب بو طعم و رنگ آب استفاده می گردد. فیلتر شنی نسبت به ضخامت سیلیس داخلی مورد استفاده توانی حذف ذرات معلق تا 50 میکرون را دارا می باشد. شرکت های طراح و سازنده فیلتر شنی  معمولا در فیلتر شنی به صورت تحت فشار از سه یا  چهار سایز سنگ سیلیس بنا بر نوع کارایی و نوع آب خروجی آن مورد استفاده قرار می گیرند. سنگ سیلیس های استفاده شده در فیلتر شنی با خلوص 98 درصد درجه یک استفاده می شود.

شرکت اطلس آب سازنده فیلتر شنی تحت فشار

ویژگی های فیلتر شنی و کربنی ساخت شرکت اطلس آب

 • تست فشار 10 بار
 • رنگ آمیزی پس از رعایت استاندارد 2/1/2
 • پوشش رنگ ضد زنگ با قابلیت آشامیدنی
 • استفاده از ورق st37 یا استیل
 • قابلیت پوشش فایبرگلاس
 • استفاده از سنگ سیلیس با خلوص 99 درصد

انواع فیلتر شنی ساخت شرکت اطلس آب به شرح زیر می باشد.

      فیلتر شنی تحت فشار

 1. فیلتر شنی ثقلی
 2. فیلتر شنی فلزی
 3. فیلتر شنی استیل
 4. فیلتر شنی فلزی با پوشش اپوکس

انواع لوله کشی در فیلتر های شنی و کربنی

 1. شیر فلکه آی و گازی به صورت چهار فلکه خطی یا موازی
 2. شیر دستی چهار کاره نصب از بغل و بالا
 3. شیر اتوماتیک چند کاره تمام اتوماتیک با توانایی تنظیم تایمر گذر

کاربرد فیلتر شنی و کربنی

 • تصفیه آب و فاضلاب
 • دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی
 • صنایع شیلات
 • صنایع کشاورزی
 • صنایع صنعتی
 • تصفیه استخر 

ما می خواهیم در این محتوا بهترین و یکی از سازنده فیلتر شنی در کشور را معرفی کنیم. اما پیش از آن که به معرفی سازنده فیلتر شنی در کشور بپردازیم لازم است ابتدا برای معرفی فیلتر شنی اقدام کنیم. پس از معرفی فیلتر شنی، خصوصیات، ویژگی ها و توانایی های معتبرترین و بزرگترین سازنده فیلتر شنی را بیان خواهیم کرد. در پایان محتوا پس از بیان تمام ویژگی های مثبت و استانداردهای مورد نظر سازنده فیلتر شنی را معرفی خواهیم کرد. بنابراین ما توصیه می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

فیلتر شنی چیست؟

یکی از امور مهم در عصر حاضر، تصفیه آب است. بنابراین طبیعی است اگر بشر با توجه به دانشی که در اختیار دارد اقدام به طراحی و تولید انواع مختلف و متعدد فیلترهای تصفیه آب کند. یکی از انواع متعدد فیلترهای موجود در بازار، فیلترهای شنی می باشند. این فیلترها را با نام صافی های شنی نیز می شناسند. این فیلترها را در زبان لاتین با عنوان sand filter می شناسند. استفاده از فیلترهای شنی برای تصفیه و شفاف سازی آب یکی از روش های ساده و پرکاربرد است.

 در نهایت می توان فیلتر شنی را این گونه تعریف کرد. فیلتر شنی، وسیله ای است که گل و لای، ذرات جامد و معلق موجود در آب را جدا می کند. آب با توجه به منشا و محل تجمع دارای یک سری مواد محلول و معلق است. سازه های زمین شناسی مسیر حرکت آب نیز بر میزان مواد محلول موجود در آن اثر بسزایی دارند. به طور مثال آب هایی که از سازندهای کربناته عبور می کنند دارای مقادیر بالایی کلسیم ومنیزیم می باشند. در حال حاضر پیشرفته ترین سیستم تصفیه آب، سیستم های اسمز معکوس هستند. اولین فیلترها در مسیر تصفیه آب به روش اسمز معکوس، شامل فیلترهای شنی می باشند. 

سازنده فیلتر شنی

شرکت بزرگ اطلس آب کیمیا پالایش سال ها است در زمینه طراحی، تولید و نصب و راه اندازی تجهیزات و سیستم های صنعت آب و فاضلاب فعالیت می کند. شرکت اطلس آب را می توان یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های سازنده فیلتر شنی معرفی کرد. کادر مجرب و متخصص، امکانات درجه یک و پیشرفته، برخورداری از به روزترین فناوری های جهان و مواردی از این دست موجب شده تا محصولات تولید شده در این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار باشند. به طور کلی محصولات تولید شده در شرکت بزرگ اطلس آب که بهترین سازنده فیلتر شنی در کشور است را میتوان در چهار دسته زیر جای داد.

-   تجهیزات مربوط به تصفیه آب

-   تجهیزات مربوط به تصفیه فاضلاب

-   سیستم های پیش تصفیه

-   تجهیزات مورد نیاز سیستم های تصفیه آب و فاضلاب

از جمله تجهیزات مربوط به تصفیه آب می توان به انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی اشاره کرد. علاوه بر این دستگاه های آب شیرین کن صنعتی و دریایی نیز در این گروه جای دارند. انواع پکیج تصفیه فاضلاب انسانی، صنعتی و بهداشتی، پکیج های تصفیه فاضلاب فلزی، انواع آشغالگیر فاضلاب، انواع سپتیک تانک در جنس های مختلف و چربی گیرها از تجهیزات ساخته شده در شرکت اطلس آب برای تصفیه فاضلاب می باشند. همچنین می توان به سیستم های پیش تصفیه مانند انواع فیلترهای شنی، فیلترهای کربنی، سختی گیرهای رزینی، کلریناتور و غیره که در این شرکت تخصصی تولید می شوند اشاره کرد.

مجموعه بزرگ و تخصصی اطلس آب که سازنده فیلتر شنی در اشکال متفاوت است، علاوه بر سیستم های مورد نیاز در صنعت آب و فاضلاب مانند آن چه در بالا ذکر کردیم، اقدام به تولید تجهیزات و قطعات مورد نیاز آن ها نیز می کند. به طور مثال آنتی اسکالانت، ممبران، کربن فعال و مواردی از این دست نیز در این شرکت تولید می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به آدرس اینترنتی این مجموعه به نشانی www.atlas-ab.ir مراجعه نمایید. مشاوران و کارشناسان زبده این شرکت به شما کمک می کنند بهترین محصول را برای رفع نیاز خود انتخاب و خریداری کنید. متخصصین این مجموعه اقدام به ارائه مشاوره در تمام زمینه های طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی می کنند. در واقع کارشناسان اطلس آب در تمام مراحل تهیه و ساخت محصول در کنار شما هستند.

اطلس آب، سازنده فیلتر شنی

ما در بالا به صورت مختصر در خصوص امکانات مادی و انسانی مجموعه اطلس آب که سازنده فیلتر شنی است مواردی را بیان کردیم. با توجه به تعاریف بالا و در اختیار داشتن تکنولوژی های روز دنیا و نیروهای متخصص امکان تولید انواع فیلتر شنی در این مجموعه وجود دارد. به همین دلیل شرکت اطلس آب را می توان برترین سازنده فیلتر شنی در کشور معرفی کرد. همچنین ما در بالا توضیح دادیم، فیلتر شنی یکی از رایج ترین و متداولترین روش های تصفیه آب است. همچنین از این فیلتر در دیگر روش های تصفیه آب استفاده می شود.

با این وجود می توان این صافی را نوعی وسیله پایه و اساسی در صنعت آب و فاضلاب دانست. مجموعه اطلس آب نیز با توجه به خصوصیات ذکر شده در بالا سازنده فیلتر شنی با کیفیت محسوب می شود. فیلترهای شنی انواع مختلف و متعددی دارند. شرکت اطلس آب نیز به عنوان سازنده فیلتر شنی با توجه به تجهیزات مستقر در کارخانه خود امکان تولید انواع فیلتر شنی را دارا است. در زیر انواع فیلتر شنی را نام خواهیم برد.

-  فیلتر شنی ثقلی

-  فیلتر شنی فلزی

-  فیلتر شنی فایبرگلاس

-  فیلتر شنی آرام

-  فیلتر شنی گرانشی

-   فیلتر شنی تحت فشار

هر یک از انواع فیلتر شنی نام برده شده در بالا در موارد خاصی و برای رفع نیازی مشخص کاربرد دارند. شرکت اطلس آب، سازنده فیلتر شنی است بنابراین انواع صافی های شنی زیر را طراحی و تولید می کند.

-  فیلتر شنی فلزی

-  فیلتر فایبرگلاس

- فیلتر شنی فلزی با پوشش frp

-  فیلتر شنی گالوانیزه

-  فیلتر شنی تحت فشار

- فیلتر شنی استخر

- فیلترهای مدیا (ترکیب فیلتر شنی و کربنی)

-  فیلتر شنی تند

سازنده فیلتر شنی، این صافی ها را بر اساس نحوه عملکرد و جنس بدنه به چند دسته تقسیم می کند. در بالا مشاهده کردید که انواع متعدد فیلترهای شنی در مجموعه تخصصی و بزرگ اطلس آب تولید می شوند. بر این اساس می توان شرکت اطلس آب را سازنده فیلتر شنی با کیفیت و درجه یک دانست و معرفی کرد.

سازنده فیلتر شنی و توجه به کیفیت فیلتر

ما در بالا شرکت اطلس آب را به عنوان سازنده فیلتر شنی معرفی کردیم. همچنین ما ذکر کردیم محصولات تولید شده در این شرکت از جمله انواع فیلتر شنی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. محصولات تولید شده در یک شرکت زمانی با کیفیت و درجه یک خواهند بود که متخصصین آن شرکت دانش کافی در خصوص اصول کار آن محصول داشته باشند.

متخصصین کاربلد مشغول به کار در شرکت اطلس آب به عنوان بهترین سازنده فیلتر شنی با دانستن اطلاعات کافی در خصوص اصول و چگونگی عملکرد انواع فیلترهای شنی، اقدام به تولید آن ها می کنند. بر این اساس می توان بیان کرد فیلترهای شنی تولید شده در شرکت بزرگ اطلس آب از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین ابتدا در خصوص اصول کار فیلترهای شنی مطالبی را بیان خواهیم کرد. دلیل این امر این است که کاربران زمانی می توانند اقدام به انتخاب یک فیلتر شنی با کیفیت نمایند که از اصول کار فیلترهای شنی اطلاعات مناسبی داشته باشند.

سازنده فیلتر شنی از ماسه و سیلیس برای پر کردن بستر استفاده می کنند. در واقع دانه های سیلیس به عنوان بستر حذف آلودگی های موجود در آب عمل می کنند. زمانی که آب آلوده از بستر فیلتر شنی عبور داده می شود، مواد معلق و دیگر آلودگی های موجود در آب لا به لای دانه های سیلیس به دام خواهند افتاد. در نتیجه این فرایند آب شفاف و بدون آلودگی از فیلتر خارج شده و مورد استفاده قرار می گیرد. مجموعه تخصصی اطلس آب، سازنده فیلتر شنی است که با دارا بودن پیشرفته ترین ابزار و دستگاه ها فیلترهای شنی را در انواع مختلف و متعدد با بالاترین کیفیت تولید و روانه بازار مصرف می کند.

قطعات مورد نیاز سازنده فیلتر شنی برای ساخت

قطعه های مورد نیاز برای ساخت یک فیلتر شنی مشخص و معین است. آن چه برای سازنده فیلتر شنی و خریدار این سیستم اهمیت دارد، کیفیت این قطعه های می باشد. فیلترها از جمله فیلترهای شنی به صورت مداوم و مکرر مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین طبیعی است که بالا بودن کیفیت قطعات به کار رفته موجب افزایش عمر مفید آنها خواهد شد. مجموعه اطلس آب به عنوان بهترین سازنده فیلتر شنی در کشور به این موضوع ایمان دارد و از بهترین مواد اولیه برای ساخت قطعات به کار رفته در فیلترهای شنی خود بهره می برد. در ادامه اجزا و قطعه های به کار رفته در یک فیلتر شنی را به اختصار نام خواهیم برد.

-  گیج فشار آب ورودی

-  شیر مخصوص کنترل جریان

-  فلومتر مخصوص آب ورودی

-   شیر تزریق کلر

-   شیر تزریق آلومینیوم کلرید

-   لوله مخصوص آب ورودی و خروجی

-   شیر آب مخصوص خروج آب تصفیه

-   نازل های فیلتر شنی

-  شیر مخصوص فیلتر و بک واش

-   شیر اطمینان

معرفی اجزای اصلی فیلتر شنی

سازنده فیلتر شنی مهمترین قسمت و بخش هر فیلتر را مخزن اصلی آن معرفی می کند. ما در بالا ذکر کردیم دانه های سیلیس و ماسه بستر اصلی فیلتر را تشکیل می دهند. دانه های سیلیس در مخزن اصلی فیلترهای شنی به صورت لایه بندی شده قرار می گیرند. در واقع این لایه بندی در ابتدا توسط سازنده فیلترهای شنی انجام می گیرد. مخزن اصلی هر فیلتر شنی می تواند از جنس فلز یا از جنس فایبرگلاس تولید شود.

مخازنی که از جنس فلز ساخته می شوند از جنس استیل و آهن سیاه تولید خواهند شد. عمده مخازن فلزی علاوه بر این که به جوشکاری های دقیق و حرفه ای نیاز دارند می بایست به وسیله رنگ های اپوکسی به طور کامل پوشش داده شوند. این پوشش اپوکسی موجب بهبود آب بندی مخزن خواهد شد. نحوه طراحی و ساخت این مخزن از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بستر فیلتراسیون در آن جای داده می شود.

یکی دیگر از قطعه های به کار رفته در فیلتر شنی، نازل است. نازل یکی از قطعات مهم در انواع فیلترهای شنی است. وظیفه این قطعه تعیین جهت پخش آب است. در واقع نازل های به کار رفته در فیلتر شنی با کنترل جریان آب کمک می کنند آب از حفره های موجود در بستر خارج شود. علاوه بر این موجب ورود آب درون حفره های مذکور خواهد شد. نازل های برنجی را عمدتا در دو نوع برنجی و پلاستیکی می سازند. با توجه به نوع فیلتر، سازنده فیلتر شنی، تصمیم می گیرد از چه نوع نازلی استفاده کند.

سازنده فیلتر شنی به لوله های موجود در فیلتر اهمیت می دهد. لوله کشی فیلترهای شنی به دو صورت گالوانیزه یا فولاد سیاه انجام می شود. البته لوله ها چه از جنس گالوانیزه باشند یا از جنس فولاد سیاه نیازمند پوشش اپوکسی هستند. همانطور که قبلا نیز در خصوص اهمیت پوشش اپوکسی صحبت کرده ایم، این پوشش موجب افزایش کیفیت آب بندی فیلتر و لوله های آن می شود. دو نوع لوله کشی در فیلترهای شنی وجود دارد.

 لوله کشی اصلی که شامل لوله های با قطر بزرگ است. نوع دوم، لوله هایی با قطر کوچکتر هستند که جهت هواگیری از مخزن مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین هر فیلتر شنی دارای چهار عدد شیر خواهد بود. شیرهای موجود در صافی از سوی سازنده فیلتر شنی برای کنترل ورود و خروج جریان آب مورد استفاده قرار می گیرند. یک شیر هواگیری نیز در فیلترهای شنی تعبیه شده است. این شیر آب در انتهایی ترین قسمت فیلتر جای داده می شود. 

بک واش و دانه های سیلیس موجود در صافی شنی

بک واش یا شست و شوی فیلتر شنی اهمیت دارد. به این منظور از یک شیر خصوص بک واش استفاده می شود. وقتی از شست و شوی فیلتر شنی صحبت می کنیم در واقع منظور ما شست و شوی دانه های سیلیس است. پس از گذشت مدت زمان مشخصی سیلیس موجود در بستر فیلتر شنی آلوده خواهد شد. در نتیجه فرایند تصفیه آب به خوبی انجام نخواهد گرفت. برای اینکه کیفیت آب تصفیه شده به حالت اولیه بازگردد ضرورت دارد برای بک واش فیلتر اقدام کرد. این شست و شو به صورت معکوس انجام می گیرد.

شیرهای تعبیه شده به منظور بک واش فیلترهای شنی چند حالته هستند. به طور کلی تعداد شیرهای استفاده شده در فیلترهای شنی بسته به نوع فیلتر و جنس آن متفاوت خواهند بود. سازنده فیلتر شنی می داند برای ساخت فیلترهایی که مخزن آهنی دارند می بایست از چهار شیر بک واش استفاده کنند. در حالی که برای مخزن های ساخته شده از فایبرگلاس می بایست از شیرهای سه حالته استفاده نمود.

پس از مخزن فیلتر شنی، دانه های سیلیس مهمترین وظیفه را در عملکرد صافی های شنی دارند. سازنده فیلتر شنی دانه های سیلیس را درون مخزن و به صورت لایه بندی قرار می دهد. بنابراین لازم است مخزن را با دانه های سیلیس در اندازه های مختلف پر نمود. تفاوت در دانه های سیلیس موجب افزایش عملکرد فیلتر می شود.

بزرگ ترین دانه های سیلیس را در بخش تحتانی مخزن جای خواهند داد. کوچکترین دانه ها نیز در قسمت بالایی و فوقانی مخزن قرار می گیرند. با این وجود قسمت عمده تصفیه آب توسط بخش فوقانی دانه های سیلیس انجام می شود. در زیر ترتیب قرار گیری دانه های سیلیس را  طبق بیان سازنده فیلتر شنی ذکر خواهیم کرد.

-   لایه فوقانی در برگیرنده دانه هایی با اندازه 0.3 تا یک میلی متر است.

-   لایه میانی در برگیرنده دانه هایی با اندازه یک تا سه میلی متر است.

-  لایه تحتانی در برگیرنده دانه هایی با اندازه سه تا هشت میلی متر است.

سازنده فیلتر شنی و انواع فیلترها

ما در بالا بیان کردیم سازنده فیلتر شنی این صافی ها را به طور کلی به سه دسته تقسیم می کند. این سه دسته شامل فیلترهای گرانشی، فیلترهای تحت فشار و فیلترهای کند هستند. شرکت اطلس آب به عنوان بهترین سازنده فیلتر شنی سه نوع ذکر شده را تولید می کند. استفاده از هر سه نوع ذکر شده در بالا برای مصارف خانگی و صنعتی امکان پذیر است. از نظر کیفیت آب خروجی باید گفت فیلتر کند درجه یک عمل می کند. این فیلتر آب خروجی را تا 99 درصد تصفیه می کند. در حالی که دو فیلتر گرانشی و سریع برای انجام تصفیه آب به فلوکولانت نیاز دارند؛ فیلتر کند بدون استفاده از هر نوع ماده شیمیایی این فرایند را انجام می دهد.

سازنده فیلتر شنی در ساخت صافی شنی سریع، از دو اصل علم فیزیک استفاده می کند. این دو اصل شامل تنش مکانیکی و جذب فیزیکی هستند. در فیلترهای شنی سریع برای افزایش میزان جذب از انواع فلوکولانت یا کواگولانت استفاده می شود. مدتی پس از استفاده از فلوکولانت ها تجمع ذرات درون مخزن افزایش می یابد. در نتیجه افزایش ذکر شده میزان راندمان فیلتر کاهش می یابد. بنابراین لازم است برای شست و شوی معکوس آن اقدام نمود. فیلتر شنی کند نوعی از صافی های شنی است که به جای استفاده از مواد شیمیایی از مواد بیولوژیکی استفاده می کند. همچنین در این صافی ها از هیچ گونه پمپ فشاری استفاده نمی شود. مهمتر از همه این که فیلترهای کند برای راه اندازی به برق نیاز ندارند. برخی تفاوت های موجود در دو فیلتر شنی تند و کند را در جدول زیر ارائه خواهیم داد.

ویژگی ها

فیلتر کند

فیلتر تند

دبی آب

0.08 – 0.25

5-15 متر مکعب

عمق

حداکثر 1.5 متر

حداکثر 1.9 متر

طول عمر

حداکثر 6 ماه

حداکثر 4 روز

دوره اشباع

زیاد

حداکثر 2 ساعت

روش احیا

خراشیدن

بک واش

کدورت آب

10 NTU

نامحدود

 

نحوه عمل فیلترهای شنی

ما در بالا انواع اجزای به کار رفته در فیلتر شنی را نام بردیم و به اختصار در مورد هر یک توضیحاتی بیان نمودیم. در این قسمت از محتوا در خصوص چگونگی عمل فیلترهای شنی مطالبی را ذکر خواهیم کرد. آب نیازمند به تصفیه از طریق لوله های ورودی به مخزن اصلی صافی شنی راه پیدا می کند. با توجه به ترتیب قرار گرفتن دانه های سیلیس در مخزن صافی شنی با عبور آب از روی آن ها به تدریج فرایند تصفیه انجام می گیرد.

در نهایت آب شفاف و بدون کدورت از لوله های خروجی در اختیار کاربر قرار داده می شود. به همین دلیل برای حذف مواد معلق موجود در آب بهترین گزینه استفاده از فیلتر شنی است. همچنین با توجه به این که فیلترهای شنی انواع مختلفی دارند می توان از مناسب ترین نوع آن ها برای رفع نیاز بهره مند شد. در تمام فیلترهای شنی ذکر شده به جز فیلتر شنی کند لازم است از پمپ جهت ایجاد فشار برای به پایین راندن آب استفاده نمود.

 مراقبت از کیفیت عملکرد فیلترهای شنی

فیلتر شنی نیز مانند هر وسیله دیگری نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. سازنده فیلتر شنی یک محصول تخصصی تولید می کند، بنابراین نیاز به مراقبت های تخصصی دارد. بر این اساس سازنده فیلتر شنی بیان می کند دو فرایند در نگهداری درست و صحیح از فیلترهای شنی تاثیر دارند. این دو فرایند شامل احیا و اشباع هستند. به محض شروع به کار فیلتر شنی دانه های سیلیس موجود در بستر به وسیله ذرات معلق موجود در آب احاطه می شوند. در نتیجه این امر پدیده اشباع فیلتر به وقوع می پیوندد. برای برطرف شدن این امر لازم است از فرایند احیا کمک گرفت.

 سازنده فیلتر شنی جهت احیا سیستم لوله های بک واش را تعبیه کرده است. برای احیای بستر فیلترهای شنی آب را از طریق ورودی بک واش سیستم با فشار به داخل مخزن وارد می کنند. پس از شست و شوی معکوس دانه های سیلیس موجود در مخزن از یک خروجی که به عنوان خروجی بک واش از آن یاد می شود آب خارج خواهد شد. فاصله بین دفعات بک واش سیستم بر اساس میزان کدورت موجود در دانه های سیلیس تعیین می شود. البته لازم است بیان کنیم بک واش سیستم خود دارای یک آستانه مشخص و معین است. تجاوز از حد آستانه تعیین شده سیستم موجب آسیب دیدن فیلتر خواهد شد.

متداول ترین شن مورد استفاده از سوی سازنده فیلتر شنی، سیلیس است. ایلمینات ها نیز نوعی سیلیس هستند با این تفاوت که آن ها فشرده تر از سیلیس معمولی می باشند. همچنین در ترکیب ایلمینات ها علاوه بر سیلیس تیتانیوم نیز مشاهده می شود. آنتراسیت نیز شنی است که حاوی مقادیر زیادی کربن می باشد. به همین دلیل آنتراسیت را کربن مشکی نیز می نامند. به طور کلی در بستر فیلترهای شنی از ماسه ریز و کوارتز خرد شده در کنار شن استفاده می کنند.

 سازنده فیلتر شنی و تعیین قیمت

ما در بالا انواع فیلتر شنی و اجزای تشکیل دهنده آن را نام برده و توضیح دادیم. همچنین ما در خصوص طریقه عملکرد این صافی ها توضیحاتی ارائه دادیم. علاوه بر این ما بیان کردیم کدام یک از اجزای به کار رفته در ساخت فیلترهای شنی مهم تر از بقیه می باشند. در حال حاضر ما می دانیم کیفیت اجزا و قطعات به کار رفته در فیلترهای شنی به چه عواملی و ویژگی هایی بستگی دارد. لازم به ذکر است که قیمت فیلتر شنی تحت تاثیر کیفیت قطعات و کیفیت نهایی فیلتر است. با این حال مهمترین عامل تعیین قیمت فیلتر شنی، امکانات و اعتبار سازنده فیلتر شنی است.

 علاوه بر این در خصوص قیمت نهایی فیلتر شنی باید گفت این عامل بسیار تحت تاثیر ظرفیت و گنجایش مخزن اصلی قرار دارد. به گونه ای که فیلترهایی که دارای مخزن با ظرفیت کمتر هستند قیمت پایین تری هم دارند. مورد دیگری که بر قیمت این صافی ها اثر دارد، جنس بدنه آن ها است. دلیل این امر هم این است که قیمت تمام شده ساخت یک فیلتر frp متفاوت از قیمت تمام شده یک فیلتر فلزی است. یکی دیگر از موارد مهم در تعیین قیمت فیلترهای مذکور برند تولید کننده و اعتبار آن است. شرکت بزرگ اطلس آب به عنوان بهترین سازنده فیلتر شنی در ایران معرفی شده است. این شرکت محصولات تولید شده خود را با مناسب ترین قیمت و بالاترین کیفیت روانه بازار مصرف می کند. 

 جهت کسب  مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی . ساخت . و خرید فیلتر شنی با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید.

9 / 10
از 25 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :