02146076082
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 17 اسفند 1400 در ساعت 15 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

قیمت فیلتر شنی

فیلتر شنی دستگاهی می باشد که برای شفاف سازی انواع آبها فیزیکی حذف ذرات معلق موجود درون آب نظیر انواع رنگ مواد عالی باکتریها و ذرات که باعث خوردگی می گردد. این نوع فیلتر های شنی به دو صورت افقی و عمودی ساخته می شوند. که در مخازن با دبی بالا به صورت افقی و در آبدهی های کمتر به صورت عمودی طراحی می گردد. برای ساخت فیلترهای شنی بنا به نوع و استفاده فیلتر شنی از آلیاژ مختلفی استفاده می گردد که اصلی ترین عوامل هم در تعیین قیمت فیلتر شنی انتخاب نوع ورق و آلیاژ صرفی می باشد. که بنا به درخواست مشتری های و نوع استفاده شرکت اطلس آب اقدام به طراحی و ساخت فیلتر شنی می نمایید.

جهت تعیین قیمت فیلترهای شنی عوامل متعددی دخیل می باشند که در این مقاله هرچند مختصر و کوتاه به بعضی از این موارد اشاره خواهیم کرد. یکی از موارد اصلی که هر خریدار فیلتر شنی می بایست برای استعلام قیمت فیلتر شنی از فروشند می بایست ذکر کند این است که فیلتر شنی را جهت استفاده در چه صنعتی و چه کاربردی می باشد به عنوان مثال فیلتر شنی که جهت استخر مورد استفاده قرار می گیرد تفاوت های فراوانی با فیلتر های شنی دارد که برای استفاده تصفیه آب در صنایع مختلف از جمله صنایع دارویی و غذایی دارد دارد. به عنوان مثال فیلتر شنی که در تصفیه استخر مورد استفاده قرار می گیرد عمدتا" از فلز در ساخت و طراحی ان استفاده می گردد و فیلتر شنی که در صنایع دارویی مورد استفاده قرار می گردد عمدتا" از استیل 316L مورد استفاده قرار می گیرد که همان استیل نیز دارای چند گرید می باشد که از جمله آنها می توان به استیل با کاربرد صنایع غذایی و دارویی اشاره کرد.که خود اختلاف قیمت های فراوانی دارد.

 

فیلتر-شنی

یکی دیگر از عوامل مشخص قیمت فیلتر شنی می توان به نوع انتخاب فیلتر شنی اشاره کرد که در چند حالت می توان آنها را طراحی کرد که از جمله آنها می توان به نوع دستی و یا اتوماتیک اشاره کرد. که همین نوع دستی و اتوماتیک هم  عمدتا" در چند مدل قابل اجرا می باشد. به عنوان مثال در شیرهای با قابلیت اتومات هم می توان از شیر اتومات فیلتر شنی که قابلیت طراحی و برنامه ریزی دارد استفاده کرد هم از شیرهای برقی و یا بادی با استفاده از تابلو برق به صورت PLC استفاده کرد که با برنامه ریزی در سیستم کنترل آن قابلیت و زمان تولید و پس شویی را در فیلتر شنی برنامه ریزی کرد. که انتخاب هر کدام از این شیرها بنا به درخواست و نوع استفاده فیلتر شنی به صورت جداگانه قیمت دستگاه فیلتر شنی را مشخص می کند. جهت استفاده فیلتر شنی برای استفاده استخر عمدتا" از فیلتر شنی با آلیاژ ST37 با پوشش اپوکسی و یا فلزی فیلتر شنی گالوانیزه استفاده می گردد. در بعضی از مواقع هم از فیلتر های شنی با پوسته فایبر گلاس و یا پلاستیکی استفاده میگردد. که قیمت هر کدام از اینها جداگانه محاسبه می گردد.

قیمت سیلیس فیلتر شنی

فیلتر-شنی

سنگ سلیس در فیلتر شنی هم به تنهایی یکی از عوامل تعیین کننده قیمت فیلتر شنی می باشد که بسته به نوع استفاده فیلتر شنی دانه بندی آن متفاوت می باشد که لازم به ذکر می باشد که نوع سایز سیلیس به تنهایی در قیمت تاثیر گذار نمی باشد ولی نوع سنگ از نوع درجه یک و دو سیلیس خود در قیمت فیلتر شنی تاثیر گذار می باشد

رنگ فیلتر شنی

اگر فیلتر شنی خود فلزی باشد برای طول عمر بالا و جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدگی فیلتر شنی می بایست با چند لایه رنگ اپوکسی پوشش داده شود تا باعث عملکرد بالاتر فیلتر شنی و طول عمر بیشتر ان گردد. که از این سو بعضی از شرکتها اقدام به زنگ آمیزی فیلتر شنی بدون اجراء سند بلاست می کنند که این عمل هم در تعیین قیمت فیلتر های شنی خصوصا" در سایز های بزرگ تاثیر گذرا تر می باشند

 

9 / 10
از 2 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :