02146076082
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 17 اسفند 1400 در ساعت 15 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فیلتر های خود شوینده

فیلتر های خود شوینده به صورت تمام اتوماتیک یکی از فرآیندهای تصفیه و فاضلاب می باشد که این روزها به صورت گسترده ای مورد توجه قرار گرفته است این نوع فیلترها در مقایسه با فیلتر های شنی دارای کاربرد های فراوانی می باشد که از جمله آنها همانطور که از اسم و نام خود دستگاه مشخص می باشد حالت خود شوینده آن می باشد. که سرعت عمل را در زمان کارکرد فیلتر به صورت گسترده ای بالا می برد . اصولا" استفاده این نوع فیلترها در صنایع همچون نفت و گاز پتروشیمی صنایع فولاد که هم مصرف آب بالا و هم زمان مهم می باشد مورد استفاده می باشد.

توانایی های فیلتر شنی خود شوینده

 

این نوع فیلتر شنی در مقایسه با سایر فیلتر شنی ها دارای حسن تفاوت های فراوانی از نظر کارایی می باشند که از جمله آنها می توان به مواردی همچون 1- کاهش قابل توجه ای از انرژی 2- کاهش کمتر هدر رفت آب 3- کاربرد فراوان در کارایی و توانایی در آبهای با کدورت بالا و خورنده 4- تمام اتوماتیک بودن دستگاه 5-  عدم نیاز به اپراتور ثابت 6-  اشغال فضای کمتر در مقایسه با فیلتر شنی فلزی 7-  بی نیاز بودن از عملیات های عمرانی هنگام نصب و راه اندازی 8-  توانایی و قابلیت حذف املاح معلق تا 10 میکرون 9-  افت فشار ناچیز در عملکرد در مقایسه با فیلتر شنی فلزی 10-  توانایی در تامین دبی خط حتی در هنگام پس شویی

 

کارکر فیلتر خود شوینده

در این فیلترها آب خام با فشار کاری 3 الی 4 بار به وسیله یک پمپ به درون یک صافی هدایت می شود و پس از آن به درون  فیلتر هدایت می شود عمل تصفیه ادامه پیدا می کند تا میزان فشار که در دو سر فیلتر به وسیله دو عدد فشار سنج مشخص می گردد. افت پیدا کند. و به هنگام افت فشار سیستم به صورت اتوماتیک وارد عمل پس شویی و پس شویی وارد می شود. این عمل بدون انجام وقفه صورت می پذیرد. که این عمل یکی از اصلی ترین محاسن فیلتر های خود شوینده در مقایسه با فیلتر شنی فلزی می باشد. این سیستم برای دستگاه های تصفیه آب و آب شیرین کن ها با ظرفیت بالا که هدر رفت آب و اتلاف وقت در آنها بالا می باشد. کاربرد فراوانی دارد. اختلاف قیمت این نوع فیلترها در مقایسه با نوع فلزی آنها بسیار بالا می باشد ولی این اختلاف قیمت در مدت زمان کارکرد و هزینه اپراتوری و کاهش پرت آب به صورت عمده جبران خواهد شد. 

 

10 / 10
از 1 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :