02146076082

سازنده دستگاه تصفیه آب

سازنده دستگاه تصفیه آب

شرکت اطلس آب سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی به روش اسمز معکوس و دستگاه آب شیرین کن جهت ایستگاه های . آب شیرین شهرهای کوچک و شرکت های تصفیه آب آشامیدنی و همچنین تصفیه آب  مورد نیاز صنایع مختلف نموده است .

با توجه مشکلات عدیده در آب های خام جهت آشامیدن و صنایع و نیاز فراوان به تصفیه و شیرین سازی آنها  شرکت اطلس آب همگام با سایر شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب  با پشتوانه به دانش روز و کارخانه مجهز به محاسبه و طراحی ساخت دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس نموده است. طراحی به روز قیمت مناسب همراه با گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش طولانی از اصلی ترین مزایای در طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی از سوی شرکت اطلس آب می باشد. این شرکت پس از اطمینان از مشکلات موجود در آب و آب مورد نیاز مصرفی اقدام  به مشاوره و همچنین طراحی و آماده سازی مشخصات فنی فنی و ارایه آن همراه با مشخص کردن تک تک تجهیزات انتخابی و مورد استفاده  به خریدار محترم می نماید.

ما می خواهیم در این محتوا در مورد برترین سازنده و تولید کننده انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی مطالبی بیان کنیم. ابتدا سعی می کنیم محصولات این شرکت بزرگ و تخصصی را معرفی کنیم؛ پس از این که محصولات و دستگاه های مربوط به تصفیه آب صنعتی را معرفی کردیم و در مورد آنها توضیح دادیم در خصوص خود شرکت تولید کننده نیز مطالبی بیان خواهیم کرد. هر چند هدف از تحریر این محتوا بیان ویژگی های شرکت مورد نظر است. با این وجود توصیه می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید تا شما را با برترین و بهترین سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب صنعتی در کشور آشنا کنیم.

تجهیزات مورد نیاز در صنعت آب و فاضلاب

یکی از بخش های مهم زندگی امروز، مدیریت آب و فاضلاب است. دستگاه های تصفیه آب زیر مجموعه این بخش و این صنعت هستند. از جمله دستگاه هایی که در این صنعت طراحی و تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

-   انواع پکیج های تصفیه فاضلاب

-   انواع سپتیک تانک

-   انواع فیلتر

-   انواع چربی گیر

-  انواع فیلترهای شنی

-  انواع سختی گیر

-  انواع دستگاه های آب شیرین کن

-  انواع دستگاه های کلرزن

اسامی که در بالا به آن ها اشاره کردیم دستگاه ها و تجهیزاتی هستند که در صنعت آب و فاضلاب در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که برخی از این دستگاه ها نیاز به یک سری وسیله های جانبی دارند که لازم است در کنار آن ها حضور داشته باشند. همچنین این دستگاه ها به یک سری مواد شیمیایی برای انجام فعالیت خود نیاز دارند. از جمله این قطعه های فیزیکی و مواد شیمیایی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

-  انواع آنتی اسکالانت

-  انواع ممبران های مورد نیاز در فرایند تصفیه

-  انواع رزین های مورد استفاده در سختی گیرها

-  انواع نازل های مورد استفاده در فیلترهای شنی

-  سنگ سیلیس

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی

همانطور که در ابتدای محتوا اشاره کردیم ما قصد داریم در مورد دستگاه تصفیه آب صنعتی و سازنده برتر و موفق آن صحبت کنیم. بنابراین لازم است ابتدا ویژگی ها و مزیت های استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی را ذکر کنیم، سپس در مورد سازنده آن مطلب بنویسیم. یکی از نیازهای زندگی امروز آب است. با توجه به کمبود آب در دسترس انسان لازم است از یک سری دستگاه های خاص برای قابل شرب و قابل استفاده کردن آب موجود بهره مند شد.

یکی از دستگاه هایی که این امکان را در اختیار انسان قرار می دهد، دستگاه تصفیه آب صنعتی است. این دستگاه امکان تصفیه آب در حجم بالا را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. به همین دلیل می توان از آن در موارد متعدد و مختلف استفاده کرد. کشور ما از جمله کشورهایی است که به صورت جدی با مشکل کمبود آب مواجه است. بر این اساس یکی از مهمترین نیازهای در حال حاضر کشور ما و جمعیت کثیر آن استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی را بیشتر بشناسیم

دستگاه تصفیه آب صنعتی را با عنوان دستگاه آب شیرین کن نیز می شناسند. این دستگاه توانایی حذف املاح موجود در آب از جمله پتاسیم، کلسیم، منیزیم، نیترات، کربنات، کلرید و غیره را دارد. این دستگاه املاح موجود در آب را تا حدود 99 درصد می تواند کاهش دهد. به طور کلی انواع دستگاه های تصفیه آب را بر اساس عملکرد و حجم آبی که تصفیه می کنند، می توان در سه دسته کلی جای داد. این سه دسته شامل دستگاه های تصفیه آب صنعتی، دستگاه های تصفیه آب نیمه صنعتی و دستگاه های تصفیه آب خانگی هستند.

هر یک از انواع ذکر شده در بالا در موارد خاص و برای حجم مشخصی آب مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین لازم است قبل از خرید دستگاه تصفیه آب، نوع نیاز خود را به طور کامل در نظر گرفته سپس اقدام کنید. تفاوت دستگاه های تصفیه آب صنعتی با انواع خانگی در حجم آب تصفیه شده است. دستگاه های تصفیه آب صنعتی در صنایع مختلف، کارخانجات، بیمارستان ها، رستوران های بزرگ، مراکز آموزشی و به طور کلی هر مکانی که نیز به حجم بالایی آب تصفیه شده نیاز دارد به کار می روند.

قطعات دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه های تصفیه آب صنعتی امروزه از فرایند اسمز معکوس جهت تصفیه آب بهره می برند. این فرایند جدیدترین و نوین ترین روش برای تصفیه آب است. دستگاه تصفیه آب صنعتی دارای یک سری قطعه است که به کمک آن ها می توان فرایند تصفیه آب را انجام داد. از جمله قطعه هایی که در یک دستگاه تصفیه آب صنعتی به کار میروند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

-  پمپ آب خام ورودی

-  سیستم پیش تصفیه

-  پمپ های پرشر

-    پرشر وسل

-  فیلتر ممبران

-   کنترل کننده ها

-  آنتی اسکالانت و سیستم تزریق آن

-  سیستم شست و شوی شیمیایی

استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی مزیت ها و کاربردهای فراوانی دارد که در ادامه به برخی از مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد. همانطور که ذکر کردیم این سیستم تصفیه از فرایند اسمز معکوس استفاده می کند. با توجه به این فرایند می توان مزیت ها و فواید دستگاه تصفیه آب صنعتی را به شرح زیر بیان کرد.

- عملکرد پیوسته

-  دریافت آب ورودی با سختی بالا

-  بازدهی بالا

-  عملکرد ساده

- تعمیر و نگهداری ساده

- حذف انواع آلاینده های آلی، معدنی و میکروبی

-   تامین آب شرب

استفاده از دستگاه های تصفیه آب صنعتی با توجه به حجم بالای آب تصفیه شده در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال از این دستگاه ها در صنایع نساجی، صنایع غذایی، صنایع داروسازی و تولید لوازم بهداشتی، صنایع فولاد، صنایع کاغذسازی، صنایع رنگ سازی و صنایع پتروشیمی استفاده می کنند. همچنین از دستگاه های تصفیه آب صنعتی برای تامین آب مورد نیاز نیروگاه های سیکل ترکیبی و بخار و تامین آب بخش کشاورزی، دامداری و پرورش طیور نیز می توان استفاده کرد. دستگاه های مذکور آب مورد نیاز بخش های درمانی و بهداشتی را نیز می توانند تامین کنند.

طرز کار دستگاه تصفیه آب صنعتی

همانطور که در قسمت قبل توضیح دادیم استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی در مراکز و مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برای انجام فرایند تصفیه در دستگاه های تصفیه آب صنعتی از روش های مختلفی بهره می برند. به طور مثال از روش تعویض یون، روش غشا و روش حرارتی برای تصفیه استفاده می کنند. در حالی که رایج ترین و متداولترین روش برای تصفیه در این دستگاه ها استفاده از روش اسمز معکوس است. همچنین از فیلترهای شنی مناسب برای کاهش املاح موجود در آب تا قطر 50 میکرون بهره می برند. علاوه بر این از فیلترهای کربن فعال برای از بین بردن و حذف بو و طعم ناخوشایند موجود در آب استفاده می کنند. با این وجود ما در ادامه طرز کار دستگاه تصفیه آب صنعتی با روش اسمز معکوس را تشریح خواهیم کرد.

آب خام ورودی به وسیله لوله هایی که برای این منظور تعبیه شده اند وارد دستگاه تصفیه آب صنعتی می شود. این دستگاه ها توانایی تصفیه آب هایی با درجه مختلف سختی را دارند. آب خام ورودی در مسیر حرکت خود قبل از این که به فیلتر ممبران برسد، می بایست از فیلترهای کربن فعال، فیلترهای شنی و فیلترهای میکرونی عبور کند. هر کدام از این فیلترها میزان فشار ورودی و خروجی مشخصی را می توانند تحمل کنند. بنابراین لازم است از فشارسنج های مشخص برای این منظور بهره برد. با کمک این فشارسنج ها می توان به میزان گرفتگی فیلترها پی برد. برای این امر لازم است تفاوت فشار ورودی و خروجی را محاسبه نمود. فیلترهای کربن فعال نیز برای حذف کلر موجود در آب و تا حدودی ضد عفونی آن مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از فیلترهای میکرونی یا فیلترهای کارتریج در آخرین مرحله مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل این امر این است که این فیلتر فرایند شفاف سازی را انجام می دهد. 

ثبت دما و اسیدیته آب

یکی از ویژگی های خوب به کار رفته در دستگاه های تصفیه آب صنعتی ثبت درجه حرارت و میزان اسیدیته آب است. ثبت درجه حرارت در دستگاه های تصفیه آب صنعتی که فرایند تصفیه را به روش اسمز معکوس انجام می دهند صورت می گیرد. همچنین به علت استفاده از فرایند اسمز معکوس کنترل میزان اسیدیته آب خام ورودی به دستگاه اهمیت دارد. کنترل میزان اسیدیته یا ph دستگاه تصفیه آب به این دلیل اهمیت دارد چون که مانع از تشکیل رسوب بر روی سطح غشا خواهد شد. در خصوص دستگاه های تصفیه آب صنعتی نکته ای که اهمیت دارد ثابت نگه داشتن میزان دبی آب ورودی و خروجی است. این فرایند را می توان به کمک یک المنت مخصوص که بر روی دستگاه تعبیه شده است انجام داد.

نگهداری از دستگاه تصفیه آب صنعتی

در خصوص نگهداری از دستگاه تصفیه آب صنعتی ابتدا لازم است به فیلترهای آن اشاره کنیم. در صورت استفاده از این دستگاه پس از مدتی نیاز به تعویض فیلتر پیدا می کنید. همچنین لازم است بدانید هزینه های ناشی از این دستگاه ها بستگی زیادی به مواد و قطعه های جانبی دارند که در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. علاوه بر این هرچه کیفیت این مواد و قطعه ها بالاتر باشد عملکرد دستگاه و عمر مفید آن نیز بالاتر خواهد بود. مورد دیگری که در نگهداری از دستگاه های تصفیه آب صنعتی مهم است، انجام عمل بک واش در زمان مشخص آن است. عمل بک واش یا شست و شوی معکوس لازم است هر چند وقت یک بار به درستی و با دقت بالا انجام گیرد.

مراحل تصفیه آب در دستگاه های تصفیه صنعتی

دستگاه های تصفیه آب صنعتی طی پنج مرحله فرایند تصفیه آب را انجام می دهند. اولین گام در این دستگاه ها تصفیه مقدماتی آب است. تصفیه مقدماتی برای افزایش طول عمر مفید دستگاه به کار می رود. اولین مرحله از تصفیه مقدماتی شامل جدا کردن ذرات جامد و معلق موجود در آب است. برای این که این مرحله به بهترین شکل انجام گیرد لازم است قطر مواد جامد موجود در دستگاه بیشتر از 5 میکرون نباشد. دومین مرحله از تصفیه مقدماتی حذف میکروب های موجود در آب ورودی است. وجود باکتری ها و برخی میکروارگانیسم های دیگر می تواند موجب پر شدن منافذ ممبران شوند. برای جلوگیری از این امر لازم است از سیستم های ضدعفونی مانند کلرزن یا ماورا بنفش بهره برد.

سومین مرحله، تنظیم اسیدیته آب است. اندازه اسیدیته برای ممبران های ساخته شده از پلی آمید باید بین 4 تا 11 باشد. در حالی که برای ممبران های ساخته شده از سلولز استات می بایست اسیدیته را روی 5/4 تا 5/6 تنظیم نمود. آخرین مرحله، کنترل و مدیریت عواملی است که مانع از تشکیل رسوب بر روی فیلتر ممبران خواهند شد.

سازنده برتر دستگاه تصفیه آب صنعتی

همانطور که در ابتدای محتوا بیان کردیم ما می خواهیم یک شرکت برتر در زمینه طراحی و تولید دستگاه های تصفیه آب صنعتی را معرفی کنیم. شرکت اطلس آّب کیمیا پالایش یکی از شرکت های تخصصی و بزرگ در زمینه طراحی و تولید تجهیزات مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب است. این شرکت به کمک مدیران و کادر متخصص خود اقدام به طراحی و تولید انواع سیستم ها و دستگاه های مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب می کند. به طور کلی می توان گفت شرکت تخصصی اطلس آب در زمینه های زیر اقدام به ارائه خدمات به کاربران خود می کند. این شرکت در زمینه طراحی و تولید دستگاه های مربوط به تصفیه آب و فاضلاب، سیستم های پیش تصفیه و مواد و قطعه های لازم برای تجهیزات آب و فاضلاب فعالیت می کند. از جمله تولیدات این شرکت تخصصی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  دستگاه تصفیه آب صنعتی                

- دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی

- دستگاه آب شیرین کن دریایی

- دستگاه آب شیرین کن صنعتی    

 

 

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت دستگاه تصفیه آب

عوامل فراوانی در تعیین قیمت دستگاه دست به دست می دهند .که بعد از آنالیز آب خام و آب مورد نیاز مصرفی بستگی به تجهیزات انتخابی از  سوی شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب دارد. انتخاب تجهیزات  مکانیکی و برقی مورد نیاز از برند های اروپایی ,شاسی استقرار از جنس استیل به جای شاسی آهنی .تغییر مستقیم در قیمت دستگاه تصفیه آب دارد

مراحل ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی این شرکت مطابق با دانش و استاندارد های روز یکی از اصلی ترین محصولات شرکت می باشد. شرکت های سازنده دستگاه تصفیه آب برای طراحی بهینه دستگاه تصفیه آب ابتدا نیاز به آنالیز کامل از آب خام ورودی به دستگاه تصفیه آب دارند پارامترهای آب ورودی اصلی ترین آیتم های برای طراحی دستگاه تصفیه آب می باشد. در پارامترهای آنالیز مهمترین آنها TDSمی باشد. هر چه این آیتم بالا تر باشد آب جهت گذر از ممبران نیاز به فشار اسمزی بیشتری دارد. معمولا بهترین فشار برای کارکرد بهینه ممبران های لب شور در دستگاه تصفیه آب به روش اسمز معکوس 225PSI یا همان 14BAR می باشد. میزان  گذر آب از ممبران و TDS خروجی آب ارتباط مستقیمی با فشار طراحی دستگاه تصفیه آب دارد. هر چقدر که عمر ممبران تصفیه آب و TDSخروجی بالاتر برود به موازات آن فشار پمپ هم بیشتر می شود.

 

9 / 10
از 18 کاربر
محمد اصلی 09334 ... : دستگاه که در 24ساعت 20هزار آب تصفیه کند ...
0 0
نظر شما چیست ؟
حنظله : وسایل های تصفیه اب
0 0
نظر شما چیست ؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :