02146076082
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 15 تير 1402 در ساعت 11 : 52 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )
ما از کودکی با این جمله که، آب مایه حیات است آشنا شده ایم. به تدریج که بزرگتر شدیم پی بردیم که زمین ما بیش از خاک، آب دارد؛ در حالی که منابع آب کره زمین محدود هستند. همچنین دانستیم این محدودیت بیشتر شامل منابع آب های شیرین می شود. با توجه به اهمیت آب برای زندگی و تمدن بشر، در دسترس بودن آن حیاتی است. کیفیت آب در دسترس انسان، همیشه مناسب نبوده و نیست، به همین دلیل ضرورت دارد از آب تصفیه شده و با توجه به نوع نیاز از دستگاه تصفیه آب صنعتی یا خانگی و نیمه صنعتی استفاده نمود. ما در طول این محتوا در ارتباط با آب تصفیه شده و فواید و مزیت های آن مطالبی را بیان خواهیم کرد. توصیه می کنیم تا پایان این محتوا ما را همراهی کنید.

 

نوشیدن آب تصفیه شده و سلامتی

بیش از هفتاد درصد بدن یک انسان بالغ از آب تشکیل شده است. با این وجود نوشیدن آب تصفیه شده یا آب سالم برای بدن انسان و حفظ سلامتی او واجب است. مقدار آبی که هر فرد در طول یک شبانه روز به آن نیاز دارد با توجه به موارد متعددی محاسبه می شود. از جمله این موارد می توان به جنسیت، سن، موقعیت جغرافیایی سکونت فرد و غیره اشاره کرد. در بین گروه های سنی مختلف، کودکان بیش از مابقی به آب سالم و تصفیه شده نیاز دارند.

همچنین به دلیل حساس بودن سیستم دفع و ضعیف بودن سیستم ایمنی توصیه می شود از آب تصفیه شده برای کودکان استفاده کرد. به طور کلی باید بگوییم نوشیدن آب تصفیه شده برای حفظ سلامت کلیه ها و مجاری ادراری بسیار مناسب است. برای تصفیه آب در مقیاس خانگی از دستگاه های تصفیه آب خانگی استفاده می شود. در حالی که برای تصفیه آب در حجم وسیع و در صنایع می بایست از دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده کرد. به طور مثال برای تهیه آب معدنی یا در صنایع غذایی استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی برای حفظ کیفیت و سلامت آب ضرورت دارد.

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی و آب سالم

همانطور که در بالا ذکر کردیم برای تصفیه آب در حجم های مختلف می بایست از دستگاه های تصفیه متفاوت استفاده کرد. برای تصفیه آب در حجم وسیع لازم است از دستگاه تصفیه آب صنعتی بهره برد. دستگاه تصفیه آب صنعتی توانایی تبدیل آب شور به شیرین را برای کابران خود فراهم می کند. استفاده از آب در صنایع امری اجتناب ناپذیر است همچنین با توجه به کملود منابع آب شیرین در دسترس استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی که قابلیت تبدیل آب شور به شیرین را داشته باشد یک ضرورت محسوب می شود. بنابراین دستگاه های تصفیه آب صنعتی با توجه به توانایی تصفیه حجم زیادی از آب بهترین گزینه باری تامین آب مورد نیاز صنایع می باشند. از این دستگاه ها می توان برای تامین آب سالم و بهداشتی در صنایع مختلف از جمله، صنایع فولاد، صنایع غذایی، صنایع داروسازی، صنایع خودروسازی، کشاورزی، پرورش دام و طیور و غیره بهره مند شد.

لازم به ذکر است که استفاده از آب سالم در صنایع نه تنها موجب افزایش کیفیت محصولات تولید شده می شود بلکه از بروز ضرر و زیان های اقتصادی نیز ممانعت به عمل خواهد آورد. استفاده از آب سخت یا هر نوع آبی که حاوی مقادیر بالایی ناخالصی باشد موجب بروز آسیب در دستگاه ها و تجهیزات صنعتی خواهد شد. رسوب ناشی از استفاده از آب سخت موجب کاهش کیفیت عملکرد تجهیزات موجود در صنعت خواهد شد.

آب تصفیه شده و دستگاه تصفیه آب صنعتی

مصرف آب آلوده نه تنها برای سلامت انسان بلکه برای سلامت صنایع  نیز مخرب است. برای این منظور لازم است از دستگاه تصفیه آب صنعتی بهره برد. تصفیه آب صنعتی به کمک فیلترهای ممبران و فرایند اسمز معکوس متداول است. ممبران یا اسمز معکوس موجب حذف ناخالصی ها و املاح موجود در آب می شود. در نهایت آب عبور داده شده از فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی به عنوان آب سبک در اختیار دستگاه ها و تجهیزات صنعت مورد نظر قرار خواهد گرفت.

 فرایند اسمز معکوس جداسازی املاح موجود در آب را به کمک فشار انجام می دهد. این فشار توسط یک پمپ فشار قوی یا طبقاتی تامین می شود. فیلتر ممبران به گونه ای است که فقط آب خالص اجازه عبور از آن را خواهد داشت. بر این اساس به کمک پمپ های مذکور در بالا آب با فشار از ممبران عبور داده خواهد شد. در نتیجه این عمل آب خالص از ممبران عبور کرده و ناخالصی ها در طرف دیگر آن تجمیع خواهند شد.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی این توانایی را دارد که به طور مداوم و پیوسته آب مورد نیاز کاربر را تامین کند. این دستگاه توانایی حذف املاح موجود در آب را تا حدود 95 درصد دارد. همچنین قابل ذکر است که فرایند اسمز معکوس توانایی حذف کامل میکروارگانیسم های موجود در آب را دارد. قسمت های موجود در یک دستگاه تصفیه آب صنعتی شامل قسمت های زیر می باشند.

- پیش تصفیه

- فیلتر ممبران که با اسمز معکوس عمل می کند

- سیستم گندزدایی که با کلر یا اشعه یو وی عمل می کند.

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی به موارد مختلف و گوناگونی از جمله کیفیت فیزیکی و شیمیایی آب ورودی به دستگاه بستگی درد. همچنین کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت دستگاه، اندازه و ظرفیت آن و برند پمپ های فشار موجود و برند خود دستگاه نیز بر قیمت آن تاثیر بسزایی دارند. ذکر این نکته الزامی است افزایش هزینه های تولیدی دستگاه موجب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری آن خواهد شد.

 

9 / 10
از 3 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :