021-46076082
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397 در ساعت 23 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

عمده ناخالصی های موجود درون  آب

آب خالص در چرخه به دلیل وجود املاح موجود درون آب و حلالیت بالای آن وجود ندارد ودارای ناخالص های فراوانی می باشد. در کل ناخالصی های موجود در آب به چند دسته مجزا تقسیم می گردد. که از جمله مهمرترین آنها می توان به سه دسته اصلی و کلی مواد عالی جامد محلول ,موادجامد و معلق, و همچنین مواد کلویدی و گازها اشاره کرد.

1-ذرات ریز و درشت مواد غیر حلال و معلق درون آب ها از تنوع فراوانی برخوردارند این موادکه بیشتر به صورت معلق می باشند باعث کدورت بیشتر آب می شوند. بعضی از این مواد به دلیل وزن چکالی بیشتر باعث ته نشینی درون آب میشود و باعث شفاف تر شدن آب می شود . لازم به ذکر می باشد که بعضی از این مواد به دلیل وزن چکالی کمتر به زمان زیادتری برای ته نشینی دارند. بیشتر این مواد شامل ذرات ریز و یا سنگ که به دلیل بستر خاک ورودخانه ها در آب فراوان یافت می شود.که بیشتر به دلیل فرسایش زمین می باشد. باری حذف کدورت آب نیاز به فیلتر شنی می باشد. و آب با گذر از بستر سیلیس باعث حذف کدورت آب می شود

2- موادهای جامد محلول درون آب این دسته ازمواد که به اندازه فراوانی درآب یافت می شود. به صورت محلول و حلال درون آب می باشد. این مواد به راحتی  در سه دسته مختلف درون آب حل میشوند. این سه دسته شامل مولکولی یونی و قطبی می باشند. گازها به مقادیر فراوانی درون ها حل میگردند.  مقدار فشار مواد گازی از یک سوبه دمای موجود درون آب بستگی دارد.PH آب هم ارتباط مستقیم به تشکیل گاز آب های دارد.

3- خواص فیزیکی آب مواد جامد موجود درون آب ها موجت تعغییرات فراوانی در رنگ, بو, مزه, و ارتباط مستقیمی به کدورت آب دارد. این مواد با معمولا با حواس های پنچ گانه انسانها  به راحتی قابل تشخیص می باشند. آب های خالص اصولا"بدون رنگ می باشند. ولی آب های ناخالص دارای رنگ می باشند مثلاآب به رنگ زرد می تواند نشانگر وجود اسید آلی درون آب باشد

4-بو مزه شامل آبهای ناخالص می باشند و آب خالص داری بو و مزه نمی باشد. آب های راکد داری بولجن فراوان می باشد برای حذف کردن بو ورنگ از آب نیاز به فیلتر کربنی می باشد. گذر آب از روی بستر کربن اکتیو باعث حذف کدورت می شود. عمدتا آب دریاچه ها بهدلیل دارا بودن یون سدیم کلرید دارای مزه شور و همچنین تلخ مزه می شود. لازم به ذکر است که آب هایی که دارای PH بالایی هستن مزه ای نا خوشایندی همچون صابون می باشد.در این نوع آب ها به دلیل دارا بودن پروتون های فراوان دارای مزه ترش می باشد.

شرکت اطلس آب سازنده انواع تجهیزات درجهت حذف وکدورت

 

 

9 / 10
از 2 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :