021-46076082
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 19 فروردین 1398 در ساعت 0 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نگهداری دستگاه تصفیه آب 

 جهت طول عمر بالاتر دستگاه تجهیزات در دستگاه تصفیه آب نیاز به رعایت  نکاتی اساسی از سوی اپراتور دستگاه تصفیه آب می باشد. که از سوی سازنده دستگاه تصفیه آب به خریدار یاد آور می شود.

اساسی ترین نکاتی که یک اپراتور دستگاه باید رعایت کند شامل مواردی همچون بگواش به موقع فیلتر شنی و کربنی تعویض به موقع فیلترهای کاتریج تزریق مواد انتی اسکالانت . در صورت نیاز مواد حذف کننده کلر باقی مانده متابی سولفات. رعایت فشار در گیج های نشانگر فشار. از اساسی ترین نکاتی می باشد که یک اپراتوردستگاه تصفیه آب  باید  رعایت کنند.

رعایت فشار بالا و پایین در دستگاه تصفیه آب یکی از پارامترهایی می باشد که به اپراتور کمک فراوانی می کند. به طور مثال افت فشار در ورودی و خروجی فیلتر شنی نشان از مان بگواش فیلتر شنی و کربنی می باشد. افت فشار 5/0  bar بهترین نشان از افت کارایی فیلترشنی می باشد. همچنین افت فشار بین ورودی و خروجی فیلترهای کاتریج هم نشانگر زمان تعویض فیلترهای کاتریج می باشد. ولی در ممبران های دستگاه تصفیه اب بالا رفتن فشار در وردی ممبران و افت فشار در خروجی آن زمان شستشوی ممبران را به اپراتور یاد آور می شود.

تعویض سیلیس  و کربن  اکتیودر فیتلرشنی دستگاه تصفیه آب صنعتی

تعویض سیلیس و کربن در دستگاه ارتباط مستقیم به بگواش درست دارد به صورتی که برای بهتر بگواش شدن یا پس شویی فیلترشنی و کربنی بهترین راه این است که با تصفیه شده بگواش شود تا در بگواش آشغالی در فیلترشنی باقی نماند. هرگاه در خروجی فیلترکربنی کلر آزاد وجود داشته باشد. نیاز تعویض کربن اکتیو می باشد. در دستگاهای تصفیه اب در متراژهای بالا که کربن اکتیو تعویضش دارای هزینه بالایی می باشد.سیتم فیلترکربنی به گونه ای طراحی می گردد که قابلیت احیای فیلتر کربنی بتوان از بخار استفاده کرد زیرا کربن فعال به وسیله بخار دادن احیای دوباره می باشد.

9 / 10
از 2 کاربر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :